Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija uz sākumlapunosūtīt e-pastulapas karte enru
 
SIFFA > Biedri > AstraZeneca > AstraZeneca Drukāt

AstraZeneca, kā pasaules biofarmācijas uzņēmums, ar izpētes, atklājumu un komerciālo pieredzi inovatīvu zāļu izplatīšanā veic būtisku ieguldījumu veselības aprūpes jomā, tostarp sirds un asinsvadu / metabolās slimībās, vēža un elpošanas ceļu, iekaisuma un autoimūno slimību ārstēšanā. 1999.gada 6.aprīlī uz vienlīdzīgiem noteikumiem apvienojās divas lielas zāļu ražotājfirmas – Astra (Zviedrija) un Zeneca (Lielbritānija).

Kopš 1999.gada 1.jūnija jaunā organizācija darbojas pasaulē kā vienots uzņēmums ar jaunu identitāti – AstraZeneca. AstraZeneca Latvijā pastāv jau kopš 1997.gada, kad Latvijā pārstāvniecību atver Astra AB.

Kompānijas plašais produktu portfelis ietver pasaulē nozīmīgas zāles šādās terapijas grupās – onkoloģija (plaušu, olnīcu, prostatas, krūts dziedzera vēzis), kardioloģija (koronārā sirds slimība, hiperlipidēmija, sirds mazspēja, hipertensija), anestēzija, kuņģa-zarnu trakta slimības (ezofagīts, kuņģa čūla, gastroezofagāla atviļņa slimība, Helicobacter pylori izskaušana), psihiatrija (šizofrēnija), alergoloģija, pulmonoloģija (astma un hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS)).

2013.gads kļuvis nozīmīgs AstraZeneca vēsturē ar darba uzsākšanu jaunā terapijas jomā – endokrinoloģijā, pievienojot savam jau tā plašajam produktu portfelim vairākas jaunas zāļu grupas 2.tipa cukura diabēta ārstēšanai. Šādā veidā AstraZeneca ir kļuvusi par kompāniju, kura piedāvā ārstiem un pacientiem visdaudzveidīgāko produktu klāstu 2.tipa cukura diabēta ārstēšanai.

Latvijā 
AstraZeneca 
ir viena no vadošajām zāļu firmām Latvijā visās firmas pārstāvētajās terapijas nozarēs.

SIA "AstraZeneca Latvija"
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013 
Tālrunis: 67377100 
Fakss: 67377004 
latvia@astrazeneca.com 
http://www.astrazeneca.com/