Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija uz sākumlapunosūtīt e-pastulapas karte enru
 
SIFFA > Aktualitātes Drukāt
Aktualitātes
[2017.12.12] Inovāciju desmitgade vēža ārstēšanā. Jaunas iespējas, ilgāks mūžs: nieru, asins un prostatas vēzis, 12.12.2017.
Inovāciju desmitgade vēža ārstēšanā. Jaunas iespējas, ilgāks mūžs: nieru, asins un prostatas vēzis Vēzis gadu desmitiem bijusi diagnoze, kuru izdzirdēt pacienti vienmēr baidījušies. Tomēr straujiem soļiem uz priekšu iet arī medicīna. Pateicoties pētījumiem un zinātniskiem atklājumiem, pēdējos gados jaunas un progresīvas vēsmas ienākušas arī vēža ārstniecībā.
[2017.12.11] Vairāk nekā 7000 jaunu zāļu labākai slimību ārstēšanai, 11.12.2017.
Pasaulē izstrādes stadijā patlaban ir vairāk nekā 7000 jaunu zāļu. Daudzi jaunie medikamenti ir nesuši revolucionāras izmaiņas smagu slimību ārstēšanā, no nāvējošām tās padarot par hroniskām vai pat ārstējamām.
[2017.11.13] Zāļu ražotāju biedrības aicina pilnveidot Zāļu valsts aģentūras finanšu izlietojuma modeli, 13.11.2017.
Zāļu ražotāju biedrības aicina pilnveidot Zāļu valsts aģentūras finanšu izlietojuma modeli Visas Latvijā zāļu ražotājus apvienojušās biedrības rosina izveidot Zāļu valsts aģentūras (ZVA) attīstības fondu ZVA maksas pakalpojumu uzkrājuma elastīgākam un mērķtiecīgam izlietojumam.
[2017.10.18] Inovāciju desmitgade vēža ārstēšanā. Kā jaunās ārstēšanas iespējas maina vēža “seju”: melanoma un krūts vēzis, 18.10.2017.
Daudzus gadsimtus vēzis ir bijusi viena no postošākajām slimībām ar augstu mirstību un bēdīgu prognozi. Taču zinātniskie atklājumi pēdējos gados pilnībā mainījuši vēža seju, piesakot jaunu un cerīgu laikmetu ļaundabīgo audzēju ārstēšanā.
[2017.10.18] Inovāciju desmitgade vēža ārstēšanā. Jaunā ārstēšana maina vēža “seju”: plaušu un dzemdes kakla vēzis, 18.10.2017.
Jaunās ārstēšanas iespējas maina vēža “seju”: plaušu un dzemdes kakla vēzis Agrāk postošs un nāvējošs, mūsdienās vēzis arvien biežāk tiek pieteikts kā slimība, kurai tiek radītas jaunas, cerīgas un dzīvi pagarinošas ārstēšanas metodes. Kopš 1991.gada mirstība no vēža piecās lielākajās Eiropas valstīs ir samazinājusies par 21%. Savukārt divi no trīs cilvēkiem, kam šodien tiek atklāts vēzis, nodzīvo vismaz piecus gadus, kas agrāk nebija iespējams, liecina Farmaceitisko uzņēmumu un apvienību federācijas (EFPIA) dati. Šie panākumi lielākoties saistīti ar jaunu ārstēšanas metožu, tai skaitā arī jaunu zāļu attīstību.
[2017.09.18] Jaunās zāles glābj dzīvības un ietaupa miljonus, 18.09.2017.
Jaunās zāles glābj dzīvības un ietaupa miljonus Pēdējo desmit gadu laikā pasaulē ir apstiprināti 293 jauni medikamenti, kas cilvēkiem ar smagām slimībām paver jaunas iespējas dzīvot ilgāk, labāk un veselīgāk. No vairāk nekā 7000 zālēm, kas patlaban ir izstrādes stadijā, vislielākie pūliņi atrast jaunus ārstniecības līdzekļus notiek onkoloģijas jomā, kur dažādās attīstības stadijās cīņai ar vēzi top vairāk nekā 1900 zāļu. Kāds ir jauno zāļu sniegtais ieguvums plašākai sabiedrība, kā inovācijas farmācijas nozarē pēdējā desmitgadēs ir mainījušas ierasto skatījumu uz cilvēka veselību, un kādas tendences šajā jomā vērojamas Latvijā?
[2017.08.15] Piecas inovatīvas ārstēšanas metodes, kas pārmainīs pasauli, 15.08.2017.
Nākamo piecu gadu laikā pasaulē attīstīsies vairākas jaunas inovatīvas ārstēšanas metodes, kas ievērojami uzlabos pacientu dzīves ilgumu un kvalitāti. Izstrādes stadijā ir antivielas cīņai ar antimikrobo rezistenci, zāles vēža un Alcheimera slimības ārstēšanai, gēnu terapija cīņai ar hemofiliju, kā arī jauna šūnu terapija 1.tipa cukura diabēta ārstēšanai. Jaunās metodes ietaupīs veselības aprūpes resursus un nodrošinās veselīgāku darbaspēku, kas ir būtisks ieguvums visai sabiedrībai.
[2017.07.03] Zāļu ražotāji jau otro gadu publisko plašu informāciju par sniegto atbalstu veselības nozarei, 03.07.2017.
Zāļu ražotāji Eiropā un arī Latvijā šogad jau otro gadu pēc savas iniciatīvas publisko datus par sniegto atbalstu veselības aprūpes organizācijām, speciālistiem un pētniecībai, tādejādi vairojot atklātību nozares darbā.
[2017.06.27] SIFFA: Zāles Latvijā ir nevis dārgas, bet nepieejamas un slikti kompensētas, 27.06.2017.
SIFFA: Zāles Latvijā ir nevis dārgas, bet nepieejamas un slikti kompensētas Vērtējot Latvijas iedzīvotāju nodrošinājumu ar medikamentiem, galvenā problēma ir nevis zāļu cenas, kas ir vienas no zemākajām Eiropā, bet gan to šaurais klāsts valsts kompensējamo zāļu sistēmā, kas ierobežo zāļu pieejamību, jo īpaši jauniem medikamentiem.
[2017.05.24] Latvijā jaunu un efektīvu zāļu pieejamība un kompensācija ir vissliktākā Eiropā, 24.05.2017.
Latvija jaunu un efektīvu zāļu pieejamības un valsts kompensācijas ziņā Eiropā ieņem stabilu pēdējo vietu, apliecina Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) aprīļa beigās publiskotā analīze par zāļu pieejamību un kompensāciju “Patients W.A.I.T. Indicator”*.
2 3 4 5 6 7 8 >>