Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija uz sākumlapunosūtīt e-pastulapas karte enru
 
SIFFA > Aktualitātes Drukāt
Aktualitātes
[2017.12.11] Zinātnieki izstrādā vairāk nekā 7000 jaunu zāļu labākai slimību ārstēšanai
Pasaulē izstrādes stadijā patlaban ir vairāk nekā 7000 jaunu zāļu. Daudzi jaunie medikamenti ir nesuši revolucionāras izmaiņas smagu slimību ārstēšanā, no nāvējošām tās padarot par hroniskām vai pat ārstējamām.
[2017.08.15] Piecas inovatīvas ārstēšanas metodes, kas pārmainīs pasauli, 15.08.2017.
Nākamo piecu gadu laikā pasaulē attīstīsies vairākas jaunas inovatīvas ārstēšanas metodes, kas ievērojami uzlabos pacientu dzīves ilgumu un kvalitāti. Izstrādes stadijā ir antivielas cīņai ar antimikrobo rezistenci, zāles vēža un Alcheimera slimības ārstēšanai, gēnu terapija cīņai ar hemofiliju, kā arī jauna šūnu terapija 1.tipa cukura diabēta ārstēšanai. Jaunās metodes ietaupīs veselības aprūpes resursus un nodrošinās veselīgāku darbaspēku, kas ir būtisks ieguvums visai sabiedrībai.
[2017.07.03] Zāļu ražotāji jau otro gadu publisko plašu informāciju par sniegto atbalstu veselības nozarei, 03.07.2017.
Zāļu ražotāji Eiropā un arī Latvijā šogad jau otro gadu pēc savas iniciatīvas publisko datus par sniegto atbalstu veselības aprūpes organizācijām, speciālistiem un pētniecībai, tādejādi vairojot atklātību nozares darbā.
[2017.06.27] SIFFA: Zāles Latvijā ir nevis dārgas, bet nepieejamas un slikti kompensētas
SIFFA: Zāles Latvijā ir nevis dārgas, bet nepieejamas un slikti kompensētas Vērtējot Latvijas iedzīvotāju nodrošinājumu ar medikamentiem, galvenā problēma ir nevis zāļu cenas, kas ir vienas no zemākajām Eiropā, bet gan to šaurais klāsts valsts kompensējamo zāļu sistēmā, kas ierobežo zāļu pieejamību, jo īpaši jauniem medikamentiem.
[2017.05.24] Latvijā jaunu un efektīvu zāļu pieejamība un kompensācija ir vissliktākā Eiropā, 24.05.2017.
Latvija jaunu un efektīvu zāļu pieejamības un valsts kompensācijas ziņā Eiropā ieņem stabilu pēdējo vietu, apliecina Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) aprīļa beigās publiskotā analīze par zāļu pieejamību un kompensāciju “Patients W.A.I.T. Indicator”*.
[2017.04.07] Publiskoti dati par sadarbību veselības aprūpes jomā 2016.gadā, 07.04.2017.
Jau otro gadu tiek īstenota pēc zāļu ražotāju asociāciju iniciatīvas likumdošanā iekļautā norma – datu iesniegšana un publiskošana par zāļu ražotāju atbalstu veselības nozarei. Atbilstoši likumdošanā noteiktajam, informāciju par sniegto atbalstu un sadarbību ar veselības aprūpes nozari 2016.gadā Veselības inspekcijā snieguši visi biedrības “Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija” (SIFFA) biedri. Šo datu iesniegšanu nosaka Ministru kabineta (MK) noteikumi nr.378 “Zāļu reklamēšanas kārtība un kārtība, kādā zāļu ražotājs ir tiesīgs nodot ārstiem bezmaksas zāļu paraugus”. Dati par sniegto atbalstu 2016.gadā pieejami Veselības inspekcijas mājas lapā: http://www.vi.gov.lv/lv/farmacija/zalu-reklama/pazinojumi-materialais-cita-veida-atbalsts-2016.
[2017.04.03] Pēc zāļu ražotāju asociāciju ierosinājuma Latvijā jau otro gadu tiek publiskoti dati par atbalstu veselības nozarei, 03.04.2017.
Lai stiprinātu atklātību starp zāļu ražotājiem un veselības aprūpes nozari, jau otro gadu farmācijas uzņēmumiem līdz 31.martam Veselības inspekcijā jāiesniedz informācija par sniegto atbalstu veselības aprūpes jomai. Prasība par šo datu publiskošanu pēc zāļu ražotāju organizāciju – Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) un Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācijas (LPMA) iniciatīvas iekļauta Ministru kabineta noteikumos. Šai sadarbībai ir neatsverama nozīme gan veselības aprūpes jomas attīstībā, gan medicīnas darbinieku izglītošanā, ko valsts finansiāli neatbalsta.
[2017.02.20] Jaunie medikamenti ievērojami pagarina mūža ilgumu, 18.02.2017.
Jaunie medikamenti ievērojami pagarina mūža ilgumu Laikā no 2000. līdz 2009.gadam iedzīvotāju mūža ilgums 30 OECD valstīs palielinājies teju par diviem jeb 1,74 gadiem, sasniedzot 76 gadu slieksni, liecina Eiropas Farmaceitisko uzņēmumu un apvienību federācijas (EFPIA) dati. Lielākie nopelni šajā milzīgajā progresā ar 73% ietekmi citu faktoru vidū ir inovatīvajiem medikamentiem, kas aizvadītajā desmitgadē radījuši apvērsumu teju visu slimību ārstēšanā.
[2016.12.21] Zāļu ražotāji sniedz priekšlikumus veselības ministrei kompensācijas zāļu sistēmas pilnveidei, 21.12.2016.
Nolūkā uzlabot ārstēšanas rezultātus un pacientu pieejamību inovatīvām zālēm, tādējādi sniedzot ieguldījumu valsts ekonomikā, būtiski mainīt valsts apmaksāto jeb kompensējamo zāļu sistēmas filozofiju – no līdzekļu tērēšanas īstermiņā (viena budžeta gada ietvaros) uz investīcijām mūsdienīgās zālēs efektīvas ārstēšanas nodrošināšanai ilgtermiņā – trešdien, 2016.gada 21.decembrī uzsvēra SIFFA valde, tiekoties ar veselības ministri Andu Čakšu. Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka veselības aprūpes sistēmai jādarbojas pacientu interesēs.
[2016.09.12] Zāļu ražotāji aicina paplašināt atklātības principus, 12.09.2016.
Zāļu ražotāji aicina paplašināt atklātības principus, 12.09.2016. 2016.gadā pirmo reizi Latvijas vēsturē pēc zāļu ražotāju iniciatīvas sabiedrībai ir sniegta informācija par nozares sadarbību ar veselības aprūpes speciālistiem (VAS) un veselības aprūpes organizācijām (VAO). Vienlaikus ražotāji ir iesnieguši priekšlikumus un vienojušies ar Veselības ministriju par turpmākajiem soļiem atklātības ideju stiprināšanā.
2 3 4 5 6 7 >>