Novo Nordisk

Kompānija Novo Nordisk pasaulē galvenokārt ir pazīstama kā viens no lielākajiem insulīna ražotājiem, kas savā pastāvēšanas laikā nemitīgi pilnveido cukura diabēta pacientiem piedāvājamo produktu klāstu un aktīvi piedalās diabēta aprūpes problēmu risināšanā.

1989.gadā, apvienojoties diviem Dānijas uzņēmumiem – Novo Industry A/S un Nordisk Gentofte A/S, tika nodibināta farmācijas kompānija Novo Nordisk A/S, kas ir vadošais insulīna ražotājs pasaulē.

Nordisk Insulinlaboratorium dibināta 1923.gadā Dānijā, un tad arī tiek uzsākta pirmā dzīvnieku izcelsmes insulīna ražošana. 1946.gadā Nordisk sāk ražot NPH (pagarinātas darbības) insulīnu, bet 1987.gadā – biosintētisko cilvēka insulīnu. 1985.gadā Novo izstrādā pirmo insulīna ievadīšanas ierīci – pildspalvveida injektoru NovoPen®.

Latvijas pacientiem Novo Nordisk piedāvā plašu insulīna preparātu klāstu. Jaunākie no tiem ir ātras darbības insulīna analogs NovoRapid®, divfāzu insulīns NovoMix®30, kā arī ilgstošas darbības insulīna analogs Levemir®. Insulīns ir pieejams rūpnieciski uzpildītās pildspalvveida pilnšļircēs – FlexPen®. Speciālās adatas NovoFine®, kas tiek lietotas insulīna ievadīšanai, ir ļoti tievas un asas, kas injekciju padara mazāk sāpīgu.
Pateicoties Novo Nordisk insulīna ievadīšanas ierīču augstajai kvalitātei, ērtai un vienkāršai lietošanai, kā arī precizitātei, tās ir vienas no diabēta pacientu iecienītākajām.

Lai gan insulīns ir visnozīmīgākā kompānijas produkcijas daļa, Novo Nordisk ražo arī plašu sortimentu citu preparātu, to skaitā:
– cilvēka glikagonam līdzīgā peptīda -1 (GLP-1) analogu Victoza®,
– perorālu pretdiabēta līdzekli NovoNorm®,
– hormonaizstājterapijas preparātus sievietēm menopauzes simptomu mazināšanai – Activelle®, Estrofem® (1 mg un 2 mg), Kliogest®, Trisequens® un Novofem®, kā arī vaginālās tabletes Vagifem®,
– cilvēka augšanas hormona preparātu Norditropin®,
– asins recēšanu stimulējošu preparātu NovoSeven®,
– preparātu smagu hipoglikēmiju novēršanai GlucaGen® HypoKit.

Novo Nordisk A/S pārstāvniecība Latvijā darbojas kopš 1996.gada 26.novembra.

image

Novo Nordisk A/S pārstāvniecība Latvijā
Mārupe, Kārļa Ulmaņa gatve 119, Mārupes n., LV-2167
Tālr.: +371 67 257577
Fakss: +371 67 256410
www.novonordisk.lv