main image

Starptautisko
inovatīvo farmaceitisko
firmu asociācija

Asociācijas darbības pamatvirzieni:

Veicināt asociācijas biedru sadarbību
Pārstāvēt biedrus attiecībās ar valsts institūcijām, uzņēmējsabiedrībām
Informēt par aktualitātēm un jaunumiem zāļu tirgū
Atbalstīt starptautiskām prasībām atbilstošas zāļu tirgus vides attīstību Latvijā
Rūpēties par savu biedru interešu atbilstošāko pārstāvniecību un aizstāvību.

Par mums

Rūpējoties par jaunākās paaudzes efektīvu zāļu pieejamību, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) Latvijā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus un apvieno 19 biedrus – pasaulē vadošos zāļu ražotājus, kas arī izstrādā un pēta medikamentus. SIFFA ir atklāta un brīvprātīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un pacientu pieejamību inovatīvām zālēm, paaugstināt ārstu, farmaceitu un sabiedrības izglītību un zināšanas par kvalitatīvu veselības aprūpi, kā arī sekmēt zāļu ražotāju darbību Latvijā un sadarbojoties ar valsts institūcijām, veicināt un atbalstīt farmaceitisko preču organizēta tirgus attīstību.

SIFFA ir dibināta 1996.gada janvārī, apvienojoties tobrīd piecām ārvalstu farmaceitisko firmu pārstāvniecībām, kuras darbojās Latvijā (Glaxo Wellcome, Merck Sharp & Dohme, Boehringer Ingelheim, Schering un Eli Lilly).

Pašlaik SIFFA ir 19 biedri, kas pārstāv zāļu ražotājus: AbbVie, AstraZeneca, Bayer, Berlin–Chemie/Menarini, Boehringer Ingelheim, Eli Lilly, Gedeon Richter, GlaxoSmithKline, Ipsen, Johnson & Johnson, Merck Serono, Merck Sharp & Dohme, Novartis, Novo Nordisk, Pfizer, Sanofi, Santen, Servier International, Takeda.

SIFFA biedri ir pasaulē lielākie farmaceitiskās produkcijas ražotāji, kas pēc apgrozījuma un tirgus kapitalizācijas ir starp pasaules vadošajām kompānijām. Asociācijas biedri veic gan medikamentu ražošanu, gan jaunu medikamentu izstrādi un izpēti. Asociācijas biedru ieguldījums Latvijas veselības aprūpes sistēmā pēdējo trīs gadu laikā pārsniedzis 21 miljonu eiro. Tas aptver gan tiešās investīcijas un dāvinājumus, gan ieguldījumus izglītībā, pētniecībā un attīstībā.

Jaunākas ziņas

29. jūlijs, 2020
image
SIFFA Direktora raksts par sagaidāmajiem jaunumiem farmācijas nozarē
9. jūlijs, 2020
image
Eiropā pat seškārtīgi atšķiras pacientu gaidīšanas laiks uz jaunākās paaudzes medikamentiem
29. jūnijs, 2020
image
Intervija ar SIFFA Direktoru par farmāciju un interešu pārstāvniecību
17. aprīlis, 2020
image
Zāļu ražotāji: Pandēmija būs grūdiens investēt zinātnē un medicīnā
6. aprīlis, 2020
image
Pēdējos divos gados Latvija ir dubultojusi inovatīvo medikamentu klāstu KZS
9. marts, 2020
image
Latvijas iedzīvotāji pērn zāļu uzcenojumos samaksājuši 114,3 miljonus eiro