main image

Starptautisko
inovatīvo farmaceitisko
firmu asociācija

Asociācijas darbības pamatvirzieni:

Veicināt asociācijas biedru sadarbību
Pārstāvēt biedrus attiecībās ar valsts institūcijām, uzņēmējsabiedrībām
Informēt par aktualitātēm un jaunumiem zāļu tirgū
Atbalstīt starptautiskām prasībām atbilstošas zāļu tirgus vides attīstību Latvijā
Rūpēties par savu biedru interešu atbilstošāko pārstāvniecību un aizstāvību.

Par mums

Rūpējoties par jaunākās paaudzes efektīvu zāļu pieejamību, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) Latvijā darbojas jau vairāk nekā 25 gadus un apvieno 20 biedrus – pasaulē vadošos zāļu ražotājus, kas arī izstrādā un pēta medikamentus. SIFFA ir atklāta un brīvprātīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un pacientu pieejamību inovatīvām zālēm, paaugstināt ārstu, farmaceitu un sabiedrības izglītību un zināšanas par kvalitatīvu veselības aprūpi, kā arī sekmēt zāļu ražotāju darbību Latvijā un sadarbojoties ar valsts institūcijām, veicināt un atbalstīt farmaceitisko preču organizēta tirgus attīstību.

SIFFA ir dibināta 1996.gada janvārī, apvienojoties tobrīd piecām ārvalstu farmaceitisko firmu pārstāvniecībām, kuras darbojās Latvijā (Glaxo Wellcome, Merck Sharp & Dohme, Boehringer Ingelheim, Schering un Eli Lilly).

Pašlaik SIFFA ir 20 biedri, kas pārstāv zāļu ražotājus: AbbVie, Amgen, AstraZeneca, Bayer, Berlin–Chemie/Menarini, Boehringer Ingelheim, Eli Lilly, Gedeon Richter, Biogen, Ipsen, Johnson & Johnson, Merck Serono, Merck Sharp & Dohme, Novartis, Novo Nordisk, Pfizer, Sanofi, Santen, Servier International, Takeda.

SIFFA biedri ir pasaulē lielākie farmaceitiskās produkcijas ražotāji, kas pēc apgrozījuma un tirgus kapitalizācijas ir starp pasaules vadošajām kompānijām. Asociācijas biedri veic gan medikamentu ražošanu, gan jaunu medikamentu izstrādi un izpēti.

Jaunākas ziņas

5. jūlijs, 2021
image
Par datu publiskošanu
6. maijs, 2021
image
SIFFA strongly supports the EFPIA statement on IP waiver for COVID-19 vaccines
6. aprīlis, 2021
image
Medikamenti ir pieejami, bet ne Latvijas pacientiem – valsts kompensējamo medikamentu budžeta deficīts uz pirmo martu ir 80,38 miljoni eiro
12. marts, 2021
image
SIFFA aug un uzņem savā ģimenē kompāniju Amgen un Biogen
4. decembris, 2020
image
Spēkā stājies jaunais kodekss
2. decembris, 2020
image
Pusgada laikā kompensējamo zāļu saraksts Latvijā papildināts ar 3 inovatīviem medikamentiem